Atpakaļ uz jautājumu sarakstu
1 Atbilde
ivita
Jautā: ivita

kada ir jaiziet medkomisija ,lai bernu atbrivotu no 9. klasses eksameniem?

Kategorija: Bērni
pirms 5 gadiem
3365
atbilde

Atbildes (1)

0
-0
1189

1189 atbilde

Atbild: 1189
Ministru kabineta noteikumi “Kārtība, kādā izglītojamie atbrīvojami no noteiktajiem valsts pārbaudījumiem” paredz, ka 9. klases skolēnus no valsts pārbaudījumiem par pamatizglītības ieguvi atbrīvo, ja šādu lēmumu pieņem attiecīgā iestāde vai amatpersona, ņemot vērā nepilngadīga izglītojamā likumiskā pārstāvja iesniegumu, kam pievienots ģimenes ārsta atzinums.
Ģimenes ārsts atzinumu izsniedz, ja skolēns ir reģistrēts pacientu sarakstā un atrodas viņa aprūpē vismaz sešus mēnešus. Atzinumā jānorāda diagnoze, kura var būt par iemeslu atbrīvošanai no valsts pārbaudījumiem (tās noteiktas šo noteikumu pielikumā), un atbrīvojuma termiņu. Piemēram, smadzeņu satricinājuma gadījumā atbrīvojuma termiņš var būt no viena līdz trim gadiem atkarībā no konkrētās situācijas. Šajā gadījumā būs nepieciešams arī neirologa atzinums.
Ņemot vērā nepilngadīga izglītojamā likumiskā pārstāvja iesniegumu, valsts dibinātās izglītības iestādes vadītājs katru gadu līdz 1. aprīlim iesniedz ministram (pašvaldības un citu juridisko vai fizisko personu dibinātas izglītības iestādes vadītājs – pašvaldībai) iesniegumu ar to skolēnu sarakstu, kuri atbrīvojami no valsts pārbaudījumiem, pamatojoties uz ārsta izsniegto atzinumu un kavējumu kopsavilkumu par mācību gadu, norādot kavējumu iemeslus un kopējo nokavēto dienu skaitu.
Ministrijas padotībā esošās valsts izglītības iestādes vadītāja iesniegtos dokumentus izskata ministra apstiprināta komisija. Lēmumu par skolēna atbrīvošanu no valsts pārbaudījumu kārtošanas ieraksta komisijas sēdes protokolā un tā izrakstu līdz 15. aprīlim nosūta izglītības iestādei. Pašvaldības vai citu juridisko un fizisko personu dibinātās izglītības iestādes vadītāja iesniegtos dokumentus izskata novada domes vai republikas pilsētas domes priekšsēdētāja apstiprināta komisija. Pašvaldībai komisijas pieņemtais lēmums par skolēna atbrīvošanu no valsts pārbaudījumu kārtošanas jānoformē kā rīkojums un līdz 15. aprīlim jānosūta izglītības iestādei.
pirms 5 gadiem

Lūdzu ievadiet savu vārdu un uzvārdu!
Lūdzu ievadiet e-pasta adresi!
Lūdzu aizpildiet lauku!
Lūdzu aizpildiet lauku!
Lūdzu aizpildiet lauku!
Lūdzu ievadiet atbildi!
Kods
Lūdzu ievadiet kodu!
Atbildēt
* - obligāti aizpildāmie lauki
Aizvērt

Laika prognoze 30. Jūnijs ()

Rīga,   +22 Daugavpils,   +22 Liepāja,   +20 Ventspils,   +20 Saldus,   +22 Valka,   +23 Valmiera,   +23 Gulbene,   +22 Jelgava,   +23 Rēzekne,   +22 Jēkabpils,   +21