Atpakaļ uz jautājumu sarakstu
2 Atbildes
gatis
Jautā: gatis

Labdien es veletos uzdot jautajumu man ira problema es velos iscirties no sievas jo tapec ka mes nedzivojam kopa

es tagad dzivoju ar citu kopa bet velos uzinat kadas ira izmaksas lai scirtu laulibu bez tiesas .

pirms 9 gadiem
3263
atbilde

Atbildes (2)

0
-0
1189

1189 atbilde

Atbild: 1189

Laulību šķirt pie notāra var, ja abi laulātie tam piekrīt. Ja laulātajiem ir kopīgs nepilngadīgs bērns un/vai kopīga manta, laulātajiem pirms laulības šķiršanas lietas uzsākšanas jānoslēdz un pie iepriekšminētajiem diviem dokumentiem jāpievieno rakstveida vienošanās par kopīgā nepilngadīgā bērna aizgādību, saskarsmes tiesībām, bērna uzturlīdzekļiem un kopīgās mantas sadali.
Ja laulāto starpā pastāv strīds – strīdu risina un laulību šķir tiesa.
Tiesā laulību var šķirt pēc viena laulātā pieteikuma, pie notāra – laulātajiem jāiesniedz kopīgs pieteikums, kas sastādīts likumā noteiktā kārtībā.
Tiesa šķir laulību tad, ja laulība ir izirusi. Pieņemams, ka laulība ir izirusi, ja laulātie vismaz trīs gadus dzīvo šķirti. Likumā noteikti arī izņēmuma gadījumā, kad tiesa var šķirt laulību pirms tā izirusi. Iesniegumā par laulības šķiršanu jānorada, ka laulība ir izirusi, taču sīkāki paskaidrojumi nav jāsniedz.
Laulības šķiršanas process pie notāra ilgst aptuveni vienu mēnesi, jo pēc pieteikuma iesniegšanas laulātajiem vēl tiek dots 30 dienu ilgs periods pārdomām. Tiesas process var ilgt mēnešiem un pat gadiem ilgi. Tiesa, uzskatot, ka laulību iespējams saglabāt, var noteikt arī samierināšanās laiku līdz sešiem mēnešiem.
Par prasības pieteikuma iesniegšanu tiesā maksājama valsts nodeva 142,29 euro apmērā. Šķirot laulību pie notāra maksājama notāra amata atlīdzības takse 71,14 euro apmērā.
pirms 9 gadiem
0
-0
title
Atbild: gatis
mes ar sievu jau vairakus gadus jau nedzivojam kopa un vina ira slima vina tagad dzivo pate sava pasaule tikai pateicoties zalem bet bernu man nonema caur tiesu bet ja es ietu pie notara bez tiesas cikman tas izmaksas jo vina nemaz nezina toka esmu vinas virs un nevelas armani but kopa vai tas vilktos gadiem jo es pats ar negribu but arvinas kopa .
pirms 9 gadiem

Lūdzu ievadiet savu vārdu un uzvārdu!
Lūdzu ievadiet e-pasta adresi!
Lūdzu aizpildiet lauku!
Lūdzu aizpildiet lauku!
Lūdzu aizpildiet lauku!
Lūdzu ievadiet atbildi!
Kods
Lūdzu ievadiet kodu!
Atbildēt
* - obligāti aizpildāmie lauki
Aizvērt

Laika prognoze 25. Maijs (10:00)

Rīga,   +22 Daugavpils,   +20 Liepāja,   +21 Ventspils,   +21 Saldus,   +20 Valka,   +21 Valmiera,   +22 Gulbene,   +20 Jelgava,   +21 Rēzekne,   +20 Jēkabpils,   +20