Atpakaļ uz jautājumu sarakstu
2 Atbildes
Alex
Jautā: Alex

Ko nozīmē mazs, vidējais, liels uzņēmums? Kā tos var atškirt? sadalīt? ar ko tie atšķiras?

Kategorija: Zinātne
pirms 9 gadiem
6860
atbilde

Atbildes (2)

0
-0
1189

1189 atbilde

Atbild: 1189
Mazo un vidējo uzņēmumu definīcija izdrukāt

(Vienkāršots skaidrojums. Pilna definīcija ir pieejama regulas 364/2004 I pielikumā)

Lai noteiktu uzņēmuma kategoriju, tiek lietoti dati no pēdējā apstiprinātā pārskata perioda: darbinieku skaits un viens no diviem rādītājiem: apgrozījums vai bilance. Ja uzņēmums veido konsolidēto pārskatu, tad tiek lietoti dati no konsolidētā pārskata.

Jaunizveidotiem uzņēmumiem, kuru pārskati vēl nav apstiprināti, tiek izmantoti dati no operatīvajiem pārskatiem.

Uzņēmuma datiem ir jāpieskaita 100% visu saistīto uzņēmumu dati, ja tas jau nav izdarīts veidojot konsolidēto pārskatu.

Par saistītiem uzņēmumiem uzskata visus tos uzņēmumus, kuros vai kuriem ir kapitāla daļu vai balsstiesību vairākums citā uzņēmumā vai citā veidā tiek nodrošināta izšķiroša ietekme. Par saistītiem uzņēmumiem uzskata arī tos, kuros izšķirošo ietekmi nodrošina vienas un tās pašas fiziskās personas, ja uzņēmumi pilnībā vai daļēji darbojas vienā tirgū vai blakustirgos.

Uzņēmuma datiem ir jāpieskaita dati par partneruzņēmumiem, kas atrodas tieši augšup vai lejup no tā. Summēšanu veic proporcionāli līdzdalības procentiem kapitālā vai balsstiesībām (ņemot vērā lielāko procentuālo īpatsvaru). Savstarpējas līdzdalības gadijumā ņem vērā lielāko procentuālo īpatsvaru.

"Partneruzņēmumi" ir visi uzņēmumi, kas nav klasificējami kā saistīti uzņēmumi un starp kuriem pastāv šādas attiecības: uzņēmums (augšupējs uzņēmums) viens pats vai kopā ar vienu vai vairākiem saistītiem uzņēmumiem 3. punkta nozīmē pārvalda 25% un vairāk kapitāla vai balsstiesību citā uzņēmumā (lejupējs uzņēmums).

Ja uzņēmuma kapitāls ir sadalīts tā, ka nav iespējams precīzi noteikt, kas to pārvalda, uzņēmums var labā ticībā paziņot, ka tas var likumīgi uzskatīt , ka tā 25% daļa vai lielāka daļa nepieder kādam atsevišķam uzņēmumam vai savstarpēji saistītiem uzņēmumiem. Piemēram, šāda situācija var rasties, ja uzņēmuma akcijas tiek tirgotas biržā.


Darbinieku skaits Apgrozījums Bilance
Mikro (sīks) <10 <=2 milj. EUR <= 2 mlj. EUR
Mazs <50 <=10 mlj.EUR <= 10 mlj. EUR
Vidējs <250 <=50 mlj. EUR <=43 mlj.EUR


Ja , pēdējā noslēgtajā pārskata periodā, darbinieku skaits vai finanšu augšējā robeža ir pārsniegta vai nav sasniegta, tas nenozīmē, ka uzņēmums zaudēs savu vidējā, mazā vai mikro (sīkā) uzņēmuma statusu, ja šīs augšējās robežas nav pārsniegtas divos pārskata periodos pēc kārtas.
pirms 9 gadiem
-1
-1
title
Atbild: Jana
Vasrētu būt visādi tur daudz rādītāju?
pirms 9 gadiem

Lūdzu ievadiet savu vārdu un uzvārdu!
Lūdzu ievadiet e-pasta adresi!
Lūdzu aizpildiet lauku!
Lūdzu aizpildiet lauku!
Lūdzu aizpildiet lauku!
Lūdzu ievadiet atbildi!
Kods
Lūdzu ievadiet kodu!
Atbildēt
* - obligāti aizpildāmie lauki
Aizvērt

Laika prognoze 23. Aprīlis (16:00)

Rīga,   +4 Daugavpils,   +3 Liepāja,   +3 Ventspils,   +3 Saldus,   +2 Valka,   +2 Valmiera,   +2 Gulbene,   +1 Jelgava,   +4 Rēzekne,   +1 Jēkabpils,   +3